Tapetowanie bez fachowca - czy to ma sens?

Samodzielne tapetowanie to ta z tych rzeczy, którą może zrobić każdy… no może prawie. Zamontowanie zwykłych papierowych tapet nie powinno nikomu sprawić przesadnej trudności, jednak już fototapety winylowe, pianki wszelkiego rodzaju i bardziej wymyślne, niemal 3D wzory – to zdaje się być trudniejsze wyzwanie. Aczkolwiek każdy mały błąd będzie wpadający w oczy, a ponadto może schrzanić calutki misterny efekt.

Wytapetować sobie samemu to nie coś co może zrobić każdy. Dąży się do tego, aby zabierały się za to tacy, którzy dawniej mieli z tym do czynienia. Ponieważ pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie ściany. Jeśli tego nie zrobisz, tapeta nie wyda się być trwale przyklejona. Należy również bardzo skrupulatnie zagruntować podłoże i załatać każdą z dziur w ścianach, a to oznacza, iż będziesz musiał poświęcić na to troszkę czasu. Ściany muszą być prawie idealnie wygładzone, po to, żeby tapeta stosownie się na nich prezentowała.

Sposób montowania jej może być przeróżny, zależy od materiał, z którego została zrobiona. Przeważnie tak czy siak procedura polega na smarowaniu pasków klejem i przykładanie tapety korzystając z specyficznej szczotki albo wałka do kładzenia tapet. Pamiętaj, by to robić naprawdę delikatnie i powoli, aby pod materiałem nie znalazły się pęcherzyki powietrza a sama jej powierzchnia nie miała najmniejszych nawet zagnieceń. To zdecydowanie robota dla wyróżniających się sporą cierpliwością, najlepiej takich, dla których układanie puzzli to niezła chwila przyjemności. Jeśli nie czujesz się na siłach, bezapelacyjnie wezwij fachowca. Usługi remontowe w Warszawie na przykład nie powinny zrujnować twojego portfela. W przypadku remontów zasada działa jedna: lepiej zapłacić specjaliście, aniżeli działać samodzielnie, a potem ponosić koszta za kolejne materiały i przerabianie czegoś.Powiązane słowa: