Własny kąt

Prędzej czy później, dla wielu z nas, nadchodzi taki moment, że po głowie zaczynają rodzić się myśli o swoim mieszkaniu. W pierwszej fazie cieszy wynajęty wspólnie z przyjaciółmi ze szkoły kąt. Później nadchodzi czas na kolejny krok ku dorosłości i samodzielne wynajęcie mieszkania.

W chwili gdy na horyzoncie pojawia się partner lub partnerka, z którą planujemy przyszłość, pomyśleć należy o własnym mieszkaniu. Nie każdy ma szczęście dostać na początek kilkanaście tysięcy złotych do przeznaczenia na mieszkanie. Dlatego młodzi ludzie, najczęściej swoje pierwsze kroki kierują do banków. Po policzeniu swojej zdolności kredytowej, trzeba zdecydować się na konkretną nieruchomość. W tym przypadku mamy do wyboru trzy opcje:

- Wybudowanie domku – swojego wyśnionego, zaprojektowanego wg własnych zapotrzebowań i oczekiwań. Pod uwagę musimy wziąć wydatki które wiążą się z zakupem działki, wybudowaniem budynku, wykończeniem, umeblowaniem i ewentualnym zagospodarowaniem terenu. Należy pamiętać, że śliczne ogrody radują oko, aczkolwiek wymagają sporych nakładów finansowych.

- Nabycie mieszkania/domu na rynku wtórnym – może być to idealne wyjście dla par, które chcą wprowadzić się i zamieszkać już od zaraz. Oczywiście pod uwagę wskazane jest wziąć okres, jaki trzeba przeznaczyć na remont. W zależności od stanu mieszkania czy domu, może on trwał kilka dni bądź kilkanaście tygodni.

- Zakup mieszkania/domu na rynku pierwotnym – zacząć trzeba od wybrania sprawdzonego dewelopera np. zisinvestgroup.pl. Zaufany, z dobrą opinią, oszczędzi nam niepotrzebnych problemów i stresu.

Następnie zostaje tylko, zaprojektowanie wnętrz. Nie mniej jednak, zanim ruszymy do banku po kredyt, pomysł ten należy bardzo dokładnie przemyśleć i przeliczyć z kalkulatorem w ręku wszystkie koszty.Powiązane słowa: