Wprowadź zmiany na rabacie - nowe kwiaty?

Tulipany, róże, stokrotki, lilie i mieczyki…. Te kwiaty ogrodowe oglądane rok w rok na rabacie z czasem mogą zostać uznane jako wręcz nudne. Jednakże mamy kilka sposobów na to, by twoje rabaty zdały się być bardziej inspirujące i bardziej miewające więcej kolorów. Sprawdź, jakie kwiaty są w stanie urozmaicić twoje rabaty.

Podstawa to jest to byś wybrał różne odmiany. I nie odnosimy się z tym jedynie o wyselekcjonowanie większej grupy odcieni, poprzeglądaj dokładnie katalogi. Obecnie na rynku dostępne zdają się być odmiany tulipanów, lilii, mieczyków szafirków i szachownic w plamki, paski, ciapki, w przeróżnej gamie kolorów i udekorowane barwnymi plamkami. Dodatkowo, są również kwiaty o strzępiastych brzegach, zwisających pędach i różnych wysokościach To niezastąpiony sposób na zróżnicowanie rabaty i wprowadzenie na niej więcej zamieszania.

Poza tym nie miej obaw, by próbować kwiatów innego typu. Jednakże zachowaj w pamięci, iż co za dużo, to wyjdzie na zdrowo. Przez to wszystko w każdym miejscu na rabacie lepiej będzie posadzić tylko jeden rodzaj jedynych w swoim rodzaju bardzo wybarwionych kwiatów. Zechciej sadzić tworząc szachownicę bądź na szczycie rabaty zasadź begonię o zwisających pędach, która może rozlewać się sąsiadujące roślinności.

Zamierzając wprowadzić trochę urozmaicenia na posiadanej rabacie, bezdyskusyjnie zdecyduj się na roślinności dekoracyjne z liści. One zdają się być stosunkowo mało popularne, natomiast prezentują się naprawdę przepięknie. Warto poświęcić swoją uwagę zwłaszcza funki, zwana hostą – posiadasz do wybrania kilkadziesiąt odmian o liściach jasnozielonych w biały rzucik, niebieskawych bądź szarych z nalotem. Potrzebujesz bardziej wyraźnego akcentu kolorystycznego? Zdecyduj się na koleusa – roślinę o środkowej części liści zabarwionej na intensywny róż albo fiolet. To na pewno będzie niezłym elementem każdej rabaty, tym bardziej, że nie wymaga wyrafinowanej pielęgnacji.Powiązane słowa: