Wprowadź zmiany na rabacie - nowe kwiaty?

Tulipany, róże, stokrotki, lilie i mieczyki…. Te kwiaty ogrodowe oglądane rok w rok na rabacie powoli mogą stać się wręcz nudne. Jednakże dysponujemy w parę sposobów na to, aby twoje rabaty były ciekawsze oraz bardziej miewające więcej kolorów. Upewnij się, które z kwiatów mogą zmienić twoje rabaty.

Przede wszystkim – postaw na przeróżne odmiany. I nie odnosimy się z tym tylko o wybranie więcej odcieni, poprzeglądaj szczegółowo katalogi. W tej chwili w sprzedaży dostępne są odmiany tulipanów, lilii, mieczyków szafirków oraz szachownic w plamki, paski, ciapki, w wielu kolorach i ozdobione barwnymi plamami. Co więcej, zdają się być również kwiaty o strzępiastych brzegach, zwisających pędach i różnych wysokościach To niezastąpiony sposób na odmienienie rabaty i zrobienie na niej więcej zamieszania.

Do tego nie bój się próbować kwiatów innego typu. Jednakże zapamiętaj, iż co za dużo, to wyjdzie na zdrowo. Z tego względu w każdym miejscu na rabacie posadź jedynie jeden rodzaj jedynych w swoim rodzaju bardzo wybarwionych kwiatów. Spróbuj posadzić szachownicę albo na szczycie rabaty posadź begonię mające zwisające pędy, która może rozlewać się sąsiadujące roślinności.

Zamierzając udoskonalić własną rabatę, warunkowo zdobądź roślinności ozdobne z liści. One bywają dość mało powszechne, za to potrafią prezentować się naprawdę uroczo. Warto poświęcić swoją uwagę zwłaszcza funki, inaczej nazywaną hostą – posiadasz do wybrania kilkadziesiąt odmian o liściach jasnozielonych w biały rzucik, niebieskawych bądź szarawych z nalotem. Potrzebujesz bardziej wyraźnego akcentu barw? Nabądź koleusa – roślinę o środkowej części liści zabarwionej na intensywny róż bądź fiolet. To zdecydowanie okaże się być świetnym elementem każdej rabaty, tym bardziej, że nie wymaga wyrafinowanej pielęgnacji.Powiązane słowa: