Zabawki nowej ery

W współczesnym czasie zabawki przybierają najdziwaczniejsze formy wysoko zaawansowanych technologicznie ustrojstw. Coraz mniej liczy się wyobraźnia malucha, a coraz więcej poziom inteligencji oraz zaawansowania samych zabawek.

Weźmy na wzór te zdalnie sterowane samochody, łodzie, czy nawet latające maszyny. W dzisiejszych czasach małolatowi nie starczy powszechny samochodzik zabawkowy, nie ruszający się bez popychania. Na czasie są zabawki Katowice, które kompletnie zastępują dziecko w jego pomysłowości. Na co pozorować że pojazd się rusza, skoro są przecież zdalnie sterowane auta, dające o wiele więcej radości bez żadnego wysiłku?

Ciekawym zjawiskiem są też inteligentne lalki, tak zwane sztuczne dzidziusie. Lalka taka zachowuje się niczym prawdziwy noworodek, domagając się zaspokajania swoich różnorodnych zapotrzebowań od fizjologicznych do uczuciowych. Takie zabawki sprawdziły się na przykład w wypadku dojrzewających dziewczynek, które potrzeba uświadamiać w sprawie obowiązków, które sprzęgają się z posiadaniem dziecka.

Jak widzimy zabawki w obecnych czasach nie przypominają już znanych nam z przed paru lat. Jak zwykle ma to swoje przywary jak i zalety. Naturalnie odpowiedzialność jest po stronie wychowawców i to oni muszą dbać, aby ich dziecko czerpało z zabawy same pozytywy.

Komentarze:

Filip
Za starych lat, to mieliśmy zabaweczki oraz harce… Zwyczajny kawałk drewna robił za strzelbę, natomiast pozostałość ze wieowego wózka za najlepszy samochód. Obecnie są tego typu zabawki sklep ma w asortymencie więcej modułów elektronicznych niźli normalnego asortymentu. Kupując dla wnucząt rzadko kiedy mam możliwość odnaleźć to, czego szukałam. Nie wiem czy nastał już poraz uśmiechnąć się do technologii.Powiązane słowa: