Zalety oświetlenia diodowego

Dwa lata temu obawiałam się, że mój wybranek postradał zmysły. Ni stąd ni zowąd w naszym mieszkaniu zamontował oświetlenie diodowe. Tak to określał ale dla kobiety żarówka LED to oświetlenie jak oświetlenie. Podstawowym powodem tej akcji była oszczędność energii i znacznie mniejsze zużycie prądu.

A ja sobie to usprawiedliwiłam tak, że dzięki tym działaniom chociaż jeden mały zwierzak pożyje dłużej, bo mu lasu nie wytną.Realnie patrząc, muszę przyznać, że mój najmilszy miał rację. Co prawda nie śledziłam jak się mają zwierzątka, ale kontrolowałam rachunki za światło w kolejnych okresach. W każdym z nich zużyliśmy rzędu 800kWh mniej, niż przy starym oświetleniu. Mamy małe mieszkanie, jest nas dwoje, często przyjeżdża syn. Oszczędność to ponad 20% całego zużycia prądu.

Reklamy mówią, że żarówka led wykazuje dziesięć razy mniejsze zużycie energii, niż światło emitowane przez żarówki tradycyjne. To niewyobrażalnie dużo.Postanowiłam propagować energooszczędność wśród znajomych. W tym celu wyszukałam sklep internetowy proponujący oświetlenie diodowe, aby się troszkę podszkolić. Stwierdziłam, że oferta LED jest dużo szersza, niż kilka lat temu. No ale tak to już jest. Tradycyjna żarówka LED nie jest już taka droga, nie trzeba kupować żadnych przejściówek aby wymienić oświetlenie w mieszkaniu.Od jakiegoś czasu podczas każdego spotkania, z nieukrywaną satysfakcją opowiadam koleżankom, jakiego mam niezwykłego męża.

Namawiam do zastosowania oświetlenia LED, popierając to swoim doświadczeniem w temacie energooszczędności. Polecam im oczywiście sklep internetowy, który znalazłam pod adresem http://www.lumen.sklepna5.pl i który przekonał mnie do siebie różnorodnością oferty, przejrzystością i małymi cenami. Na buziach widzę powątpiewanie, ale mam zamiar nad tym pracować. W końcu los zwierzaków nie jest mi próżny, a jeżeli przy tym można jeszcze zarobić, to ja się na to piszę.Powiązane słowa: